Narzędzia Sanguinarianina i Techniki Pobierania Krwi
by Topola
Zanim zdecydujesz się na picie krwi musisz odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Poczytaj informacje zawarte na stronach poświęconych wampiryzmowi i pamiętaj; to nie jest zabawa! Możesz zrobić krzywdę zarówno sobie, swoim bliskim jak i dawcy. Krew jest bardzo silną substancją, od której możesz się uzależnić. Odpowiedz sobie czy chcesz resztę życia spędzić na poszukiwaniu krwi, martwieniu się jak i gdzie zdobyć dawcę? Jeżeli jesteś typowym, czystym sanguinarianinem to oczywiście wybór został podjęty za ciebie. Jeśli jednak jesteś hybrydą zastanów się czy nie lepiej zrezgnować z picia krwi na rzecz innych możliwych dla ciebie technik pobierania energii.
NARZĘDZIA-nóż- niezbyt powszechne narzędzie ze względu na grubość ostrza. Jeżeli używasz noża powinien być on bardzo ostry, a najlepiej o diamentowym ostrzu. Nie może , podobnie jak i inne narzędzia, posiadać żadnych wyszczerbień ani być brudny lub zardzewiały.
-brzytwa-dobre narzędzie dla kogoś kto potrafi się nią posługiwać. Brzytwa jest bardzo ostra i należy uważać by nie zrobić krzywdy dawcy lub sobie samemu. Jest dość poręczna, ponieważ można ją składać.
-skalpel-przez niektórych uważany za najlepszy przyrząd do cięcia. Jest bardzo ostry, nie zadaje wiele bólu, można go kupić w sklepie medycznym lub zamówić przez Internet (chociażby allegro). Nie zostawia brzydkich śladów, a cięcia szybko się goją.
-żyletka-narzędzie zdecydowanie najpowszechniejsze ze względu na cenę i dostępność. Mała, ostra zostawia niewielkie blizny.
-igły-służą do punktowego nakłucia np. opuszku palca. Jest to dość nieprzyjemne uczucie, ale nie pozostawia żadnych śladów na skórze i można ja kupić w każdej aptece.
-aparat dla diabetyków-raczej nie używany aczkolwiek bardzo poręczny. Jest to coś wyglądającego jak długopis który automatycznie nakłuwa skórę szybkim, mocnym wystrzeleniem igły. Można go dostać w aptekach lub w Internecie (cena na allegro rok 2008 - 10 zł). Przydatny dla kogoś kto chce być dawcą ale boi się bólu. Nakłucia są płytkie więc warto wybrać odpowiednie miejsce na skórze ażeby uzyskać w miarę sensowną ilość krwi.
Do zestawu należy dołączyć też pomocnicze narzędzia powalające utrzymać czystość i pomocne w razie jakiegoś wypadku.
-woda utleniona- do przemycia rany po spożyciu krwi-można też zaopatrzyć się a maść Contracttubex, która pomaga w gojeniu się rany. To jedna z najlepszych maści na polskim rynku o ile oczywiście stosować ją systematycznie. Wybór maści jest dość duży więc możesz popróbować z różnymi pamiętaj jednak o systematyczności stosowania.
TECHNIKI CIĘCIAZa każdym razem gdy tniesz kogoś lub siebie musisz wziąć pod uwagę ryzyka jakie to ze sobą niesie: zbyt głębokie cięcie, zakażenie, blizny, uszkodzenie nerwu. Musisz więc zapoznać się z podstawami anatomii, by nie przeciąć żyły czy arterii oraz z podstawami pierwszej pomocy w przypadku nadmiernego krwawienia.
W praktyce pobierania krwi istnieje kilka punktów których należy przestrzegać:
1.Upewnij się że twój dawca jest zdrowy. Przede wszystkim czy nie ma HIV, AIDS oraz innych chorób zakaźnych. Ale nie tylko. Przeziębiony dawca nie jest odpowiednią osobą dla ciebie. Osłabisz go jeszcze bardziej, a poza tym nie uzyskasz wiele energii z takiej krwi. Możesz też wystawić się na działanie choroby dawcy. Poczekaj więc aż twój partner wydobrzeje lub znajdź na ten czas kogoś innego. Jeśli nie masz kogoś takiego spróbuj podnieść swą odporność na lekkie choroby poprzez zażywanie witamin, odpowiednie pożywienie i sen, redukcję stresu.
2. Upewnij się iż dawca wie, co zaraz zrobisz i wie jak możesz zareagować po wypiciu krwi (szczególnie po zbyt dużej ilości krwi lub po okresie długiego głodu kiedy może wystąpić swego rodzaju zapaść). Podchodź do dawcy z szacunkiem, w końcu robi on to tylko z dobrego serca i może ci w każdej chwili odmówić.
3.Wszystkie potrzebne narzędzia powinieneś mieć pod ręką. Ostrza powinny być jałowe i czyste. Nieopodal powinny leżeć plastry i woda utleniona.
4. Miejsce cięcia. Nie tnij blisko wiązadeł i ścięgien bo możesz niechcący je przeciąć. Tak samo nie tnij w pobliżu większych żył i arterii. Najlepsze miejsca to (wg mnie) zewnętrzne części rąk nad łokciem (najmniej bolesne), łydki (bolesne ale łatwiej ukryć cięcia), ostatnio lubię ciąć się zaraz nad piersią. Nie boli a i partner ma więcej radości pijąc z takiego miejsca ;)). Plecy też są niezłe. Jeśli masz już większe doświadczenie możesz spróbować delikatnego cięcia na karku lub szyi. Bardzo przyjemnie pije się z tych miejsc. Innym miejscem dla doświadczonego wampira może być przegub dłoni. Uważane za niebezpieczny, tak naprawdę strasznie niebezpieczne nie jest. Należy tylko unikać żył i arterii co nie jest takie trudne. Krew ładnie leci, troszkę piecze ale cięcie można łatwo ukryć np. pod zegarkiem czy bransoletką. W miarę nabierania doświadczenia sam odkryjesz miejsca, które będą ci odpowiadały.
5. Przetrzyj miejsce cięcia alkoholem i poczekaj aż wyschnie. Teraz możesz zacząć ciąć. Nie tnij zbyt głęboko. Nie potrzebujesz litra krwi. Niektórzy gdy są na głodzie sądzą iż są w stanie wypić o wiele więcej niż się później okazuje. Cięcie może być wykonane po linii prostej na szerokość około 2 centymetrów. Podobno dobrą techniką jest cięcie na krzyż X. Dzięki takiemu cięciu można pozyskać o wiele więcej krwi mniejszym kosztem i powoduje to mniej bólu, który sprawić możemy samym ssaniem. Krew dobrze płynie i szybciej się zasklepia (normalnie jakieś 6 minut). Rany ładnie się goją i nie zostawiają brzydkich blizn. Tnij powoli i ostrożnie. Nie spiesz się, bo możesz niechcący zrobić dawcy krzywdę. Podczas ssania krwi możesz wizualizować sobie tryskający strumień energii na poziomie astralnym. Jeżeli jesteś przeziębiony czy masz jakąś inną chorobę zaleca się nie wysysania krwi bezpośrednio z rany ale zlizywanie jej ze skóry. Jeżeli zaś ssiesz, nie rób tego zbyt mocno i intensywnie ponieważ zostawić to może brzydkiego siniaka.
6. Po skończeniu, polej ranę woda utlenioną i zaklej plastrem.
Istnieją też mniej rozpowszechnione techniki pobierania krwi. Jeżeli masz doświadczenie, możesz pobrać krew do strzykawki, przelać ja szybko do czystego naczynia i wypić.
ILE KRWI MOŻESZ WYPIĆWedług Czerwonego Krzyża przeciętna osoba powyżej lat 17, ważąca około 50 kg może oddać 475ml krwi co 8 tygodni. Oznacza to jakieś 59ml na tydzień. W tym czasie utrata krwi jest regenerowana i nie powoduje choroby czy osłabienia. Nie pobieraj jednak krwi od brzemiennej lub karmiącej kobiety.
PIERWSZA POMOC1.Krwawiącego należy położyć. W żadnym wypadku nie należy przeprowadzać akcji ratowniczej, jeśli chory stoi lub siedzi, gdyż wypływ krwi jest wówczas znacznie większy, a poza tym ranny widząc wypływającą dużą ilość krwi może zemdleć.
2.Krwawiącą kończynę należy unieść do góry (nad poziom serca).
3.Jeśli rana jest ziejąca, bez większego ubytku tkanek, można włożyć do niej tampon z jałowej gazy i zamknąć opatrunkiem typu "motylek" czy "rozgwiazda". Niewątpliwą zaletą tego opatrunku jest to, że nie obejmuje on okrężnie kończyny, co zawsze pociąga za sobą ryzyko upośledzenia krążenia. Następnie ranę należy zaopatrzyć opatrunkiem uciskowym typu "kokon". Opatrunek taki wykonuje się z kilku warstw jałowej gazy i waty, które następnie należy przymocować bandażami.
Przy gwałtownym krwawieniu na kończynę można założyć pneumatyczną opaskę Esmarcha. Nakładanie niepneumatycznych opasek, a niekiedy- co gorsza- improwizowanie opaski uciskowej z gumowego drenu lub podobnego materiału bywa niebezpieczne. Wyjątek może stanowić jedynie szeroka (8cm) i elastyczna taśma gumowa.
Ponieważ zarówno tamponada rany jak i nałożenie opatrunku uciskowego zawsze wymagają czasu, w każdym przypadku, po położeniu rannego oraz ułożeniu rannej kończyny powyżej serca, należy akcję ratowniczą rozpoczynać od ręcznego zaciśnienia tętnicy doprowadzającej krew do uszkodzonego odcinku ciała.
KRWOTOKI, RANY ORAZ ICH OPATRYWANIEGdy dawca silnie krwawi, musisz podjąć niezwłocznie działania dla zatrzymania krwotoku. Jeśli dawca krwawi z żył lub z naczyń włoskowatych należy użyć nacisku nad miejscem krwawienia (nawet mniejsze krwawienia tętnicze można opanować poprzez miejscowy ucisk). Krwawiącą kończynę należy podnieść ponad wysokość serca. Użyj czegokolwiek do zatamowania upływu krwi, lecz musi to być przedmiot czysty. Utrzymuj zdecydowany, ciągły nacisk przez 5-10 minut. Użyj opatrunku, aby utrzymać ranę w czystości.
Krwawienie tętnicze. Jest to najgroźniejszy rodzaj krwotoku. Uciśnij większą tętnicę, która dostarcza krew do zranionego miejsca, aby zmniejszyć lub zatamować upływ krwi. Miejsca ciała, w których można łatwo docisnąć tętnicę do kości, zwane punktami uciskowymi.
Opaski zaciskowe. Stosuj, gdy nie udaje się opanować poważnego krwotoku w żaden inny sposób. Opaski takie można zakładać jedynie na ramieniu (tuż poniżej pachy) i na górnej części uda. Na opaski stosuj tkaninę o szerokości CO NAJMNIEJ 5 cm. Owiń tkaninę wokół kończyny i zawiąż na półwęzeł. Włóż patyk powyżej węzła i zawiąż ją nad nim na podwójny supeł. Obracaj patyk, aby zacisnąć opaskę dopóki krwawienie nie ustanie.
BĄDŹ OSTROŻNY, poluzowanie opaski zaciskowej może spowodować poważny wstrząs prowadzący do śmierci (na skutek nagromadzenia się w sercu toksyn zbierających się w zranionej kończynie). Przy zakładaniu opaski uciskowej należy liczyć się z niebezpieczeństwem amputacji kończyny.
Więcej możesz przeczytać w artykule o głodzie i dawcach.