Rozmiar: 2657 bajtów

Rozmiar: 16204 bajtów


Uziemianie

Rozmiar: 3687 bajtów
Podstawowe ćwiczenia

Uziemianie w sensie metafizycznym funkcjonuje podobnie jak uziemianie w elektronice. Formy uziemiania są połączeniem ze stabilną siłą- głównie, ziemią pod stopami- aby energia mogła płynąć kontrolowanie.

Niektórzy ludzie są naturalnie uziemieni, tak że ich energia zazwyczaj nie wydostaje się spod kontroli. Podstawowy proces uziemiania jest bardzo prosty. Po prostu nakazujesz swojej energii by płynęła i posyłasz ja do gruntu. Związek z ziemią pozwala ustabilizować cię i przeszkodzić energii by płynęła bez kontroli.

Wizualizacja może przyjmować najróżniejsze formy w zależności od osoby. Istnieje jednak kilka wspólnych technik:

Bądź drzewem:

Wyobraź sobie, że twoje ciało jest korpusem drzewa. W miejscu gdzie twe stopy dotykają ziemi, zapuszczasz korzenie. Korzenie sięgają głeboko ku ziemi, zakotwiczając cię w niej i przewodząc energię, której nie potrzebujesz wprost do ziemi.

Kolec:

Wyobraź sobie jak energia wewnątrz ciebie kształtuje się w kolec i wrasta w ziemię poniżej. Poślij kolec głęboko, byś mocno zakotwiczył się w ziemi. Sięgaj poprzez glebę do solidnych skał i pozwól energii przechodzić przez ciebie i kolec, i rozproszyć się w glebie.

Trawa Pomiędzy Palcami Stóp:

Dla lepszego uziemienia zdejmij obuwie. Stań na trawie, poczuj ją pomiędzy palcami i ziemię pod stopami. Niech energia płynie do ziemi. Możesz wizualizować korzeń, którym jesteś umocowany do ziemi i ustabilizowany. Korzeń jednoczy cię ze światem.

Na Dół:

Usiądź na ziemi w pozycji lotosu lub w innej postawie medytacyjnej. Możesz robić to zarówno na podłodze jak i bezpośrednio na ziemi. Gdy twe ciało dotka podłoża, wizualizuj energię płynącą ku ziemi. Aby wzmocnić to połączenie, możesz dotykać dłońmi ziemi. Użyj dłoni jako soczewki i wizualizuj płynąca od ciebie energię.

Kiedy należy się uziemiać

1.Kiedy jesteś w wielkim tłumie i czujesz się przytłoczony przez energię i uczucia wszystkich ludzi. Szczególnie jeśli jesteś empatą lub nie potrafisz dobrze się chronić.

2.Ilekroć twoja empatia powoduje, że czujesz sie przytłoczony przez emocje innych osób- nieważne czy jest to przyjaciel, ktoś kto ma zły dzień, twój partner czy jakakolwiek osoba z która nawiązałes niepotrzebny kontakt.

3. Kiedy czujesz, że energia jakiejś osoby lub miejsca może być negatywna i spowodować w tobie negatywne uczucia.

4.Kiedy czujesz brak równowagi energetycznej lub mentalnej lub gdy zaczynasz odczuwać zmiany w swych emocjach.

5.Gdy powiększa się twoja wrażliwość powodująca, że czujesz się jakby twa świadomośc gdzieś sobie wędrowała lub odłączała się od świata wokół ciebie.

Rozmiar: 12778 bajtów

Uziemienie pozwala łączyć twą energię z energią ziemi. Dzięki niemu pozbędziesz się negatywnej energii i zbierzesz czystą oraz zrównoważoną. Uziemienie nie jest ćwiczeniem wykonywanym często przez wampiry, aczkolwiek jest przydatne w sytuacjach gdy czujemy, iż zebrało się w nas sporo "brudów" z jakiś nieszczególnie smacznych posiłków. Jest to bardzo efektywny sposób jeśli chodzi o większość ataków, jak również przy przeładowaniu czy przeenergetyzowaniu. Dzięki tej metodzie można także odsunąć od siebie to ciężkie do sprecyzowania uczucie, gdy masz wrażenie, iż jesteś "odsunięty" od swego ciała (jeśli doświadczyłeś kiedyś projekcji astralnej chociażby spontanicznej, wiesz o czym mówię).

Rozpoczęcie- najpierw pozbądź się wszelkiego napięcia, zrelaksuj się, rozluźnij ramiona, wycisz się i skup na tym, co robisz. Skup swą uwagę na obecnym czasie i miejscu. Pozwól, aby cała czynna energia cię opuściła, szczególnie ta, której nie chcesz. Głęboko i powoli bierz oddechy.

Metoda pierwsza:

Usiądź na podłodze i skrzyżuj nogi. Jeżeli siedzisz na krześle niech twoje stopy dotykają ziemi całą swą powierzchnią. Wyobraź sobie srebrzysty sznur biegnący od każdej ze stóp (ewentualnie kości krzyżowej u podstawy kręgosłupa) w kierunku jądra ziemi. Ujrzyj jak otacza on jądro lub wielki otoczak głęboko pod powierzchnią ziemi. Poczuj jak sznur zabiera cię ze sobą i zatrzymuje w środku. Gdy poczujesz się lepiej odciągnij sznur i wycofaj go w głąb siebie.

Metoda druga:

Celem tego ćwiczenia jest oczyszczenie i uaktywnienie energetycznych więzów łączących nas z ziemią. Jest to bardzo potrzebne, gdy eksperymentujemy z nieznanymi nam lub bardzo potężnymi energiami; zapobiega ono również (jeśli pracujemy nad kundalini) pojawieniu się efektu tzw. spirali śmierci, czyli nieprawidłowego ukierunkowania energii, które może zakończyć się nawet zgonem (sic!). Efektem tego ćwiczenia jest zbudowanie energetycznego "piorunochronu".

* Usiądź z wyprostowanym kręgosłupem, scentruj się i zamknij oczy.

** Wyobraź sobie sznur złotego światła, który zaczyna się u podstawy kręgosłupa i wrasta w ziemię. Wyobraź sobie, że ten złoty sznur przenika podłogę, niższe piętra budynku w którym mieszkasz (choć lepiej robić to bezpośrednio na gołej ziemi) i wrasta w ziemię, przenika przez warstwy gleby, kamienie, tętniące życiem podziemne tunele różnych zwierząt, coraz głębiej.

*** Możesz użyć oddechu. Przy każdym wydechu posyłaj w dół energię, by przedłużała sznur, tak długo, aż poczujesz, że jego koniec osiągnął środek ziemi (pamiętaj - energia zawsze podąża za myślą)

**** W tym momencie możesz poczuć się ciężko, możliwe, że pojawi się mrowienie w dolnej części kręgosłupa

***** Jeżeli odczuwasz mrowienie lub sztywność, wyobraź sobie,że każdy wydech rozpuszcza te blokady.

****** Kontynuuj ćwiczenie aż poczujesz się uziemniony i zrelaksowany.

Rozmiar: 2657 bajtów