Rozmiar: 2657 bajtów

Rozmiar: 16204 bajtów


Tarcze

Rozmiar: 3687 bajtów
Rozmiar: 50969 bajtów

Tarcze są pierwszą linią obrony przeciwko atakowi. Mogą odeprzeć atak innego wampira zamierzającego czerpać z nas energię, ale mogą nas także ochronić przed np. napływem niekorzystnej energii emocjonalnej. Tarcze są bardzo proste w swej konstrukcji, ale im więcej praktykujesz, tym będą skuteczniejsze. Tarczę budujemy na bazie umysłu. Ich skonstruowanie nie wymaga wkładu wielkiej ilości energii, ponieważ można w prosty sposób 'przeformatować' swą aurę tak, by nas ochraniała przy naszym minimalnym wysiłku. Tym sposobem nic się nie tworzy, a jedynie reorganizuje i przerabia aurę w tarczę czy barierę.

Jeśli chcesz stworzyć najprostszą tarczę, musisz poczuć jak twa aura zmienia się w bańkę i otacza cię jak skorupka jajka. Jest jednolita i twarda. Może nabierać odpowiadającego ci koloru. Kolor może filtrować emocje innych ludzi np. złość lub depresję tak, żeby negatywna energia nie docierała do ciebie. Biały kolor blokuje wszelkie płynące emocje. Czarny kolor blokuje emocje innych, jak i twoje. Jeśli jesteś empatą nie używaj koloru niebieskiego. Kolor niebieski ma za zadanie rozszerzenie emocji wokół nas, gdy się karmimy. Emocje te przelewamy na dawcę. A jeśli okazałoby się że i dawca jest empatą, wtedy mamy istny kocioł emocji z którymi moglibyśmy sobie nie poradzić. Rodzaje Tarcz:

TARCZE ŻYWIOŁÓW:
Pierwszą rzeczą jaką zrobisz powinno być określenie jaka energia będzie dla ciebie najlepiej pracowała i czego chcesz od tarczy. Można określić jaka energia jest dla ciebie najlepsza poprzez przypisanie do znaku astrologicznego, ale nie jest to konieczne. Np. jeśli jestem Bykiem najlepszą tarczą dla mnie będzie tarcza Ziemi.

Tarcze:
-tarcze powietrza mogą być ścianą gwałtownego zimnego powietrza lub ścianą gorącego (wyobrażaj sobie porywistą burzę, gdzie siła wiatru czyni, iż ciężko jest chodzić a nawet prosto stać). Zwodniczo mogą one mile ochładzać lub ogrzewać. Powietrze nie jest widzialne, więc dopóki nie zostaniesz zaatakowany nie możesz sam uderzyć.
-tarcza ognia
-tarcza matki ziemi-
-tarcza wody

Możesz także łączyć energie różnych tarcz, np. ogień i ziemia tworzą naprawdę mocną tarczę. Powietrze i woda robią dziką burzę. Bądź ostrożny , pamiętaj że woda może zgasić ogień, powietrze może rozrzucić ziemię, ogień może spalić ziemię a ziemia może zdusić ogień. Weź pod uwagę siłę przeciwnika. Inne tarcze warte studiowania mogą być odnalezione w horoskopie chińskim i są od niedawna wdrażane do tradycji zachodniej np. metal i drewno (drzewa mają wielką starożytną potęgę i podzielą się nią z tobą jeśli poprosisz). Naprawdę możesz tarczę stworzyć ze wszystkiego, co dla ciebie pracuje. Mityczne i prawdziwe zwierzęta, gryfy, wilki, smoki, orły, syreny, lwy....możliwości są nieskończone, naprawdę.Czego pragniesz od tarczy? Ochraniasz się przed ogólnym zranieniem czy od jakiejś określonej osoby/siły/istoty? Chcesz by tarcza łączyła cię z innymi czy dzieliła? Czy może chcesz ustawić tarczę na jakimś przedmiocie (jak samochód) czy miejscu (jak dom). Wiele z potrzeb jest bardzo specyficznych i wymaga różnych tarcz. Smok jest wspaniały jako tarcza dla domu. Twój osobisty żywioł jest dobry aby utrzymać cudzą energię z dala od twej przestrzeni, a jednocześnie uczynić twą energię komfortową aby nie wędrowała sobie do innych (chyba że zechcesz!).

Teraz, gdy już wiesz jaka tarcza jest dla ciebie najlepsza, musisz nauczyć się jej używać; Większość opiera się na wizualizacji. By postawić tarczę powinno się być w komfortowej atmosferze. Bez hałasów z zewnątrz, wyłącz telefon, zapal kilka świec, kadzidło, coś co pozwoli poczuć się komfortowo. Usiądź wygodnie i zamknij oczy. Pomedytuj zanim zaczniesz (to może pomóc). Możesz też odprawić jakiś swój rytuał. To zależy od ciebie. Oddychaj głęboko i wyobraź sobie tarczę. Tarcza przybywa z góry, z dołu lub z lewej strony. Żywioły przybywają z dołu. Kolory i ptaki z góry. Zwierzęta i inne stworzenia przybywają z góry, z dołu albo z lewej strony. Wyobraź je sobie i niech powoli zbliżają się w kierunku twego splotu słonecznego. Poczuj, jak z każdym oddechem są coraz bliżej, powoli otaczając to, co chcesz ochronić. Mówię 'wyobrażenie' lecz to naprawdę tam jest. Manifestujesz to dzięki sile twej woli i zdecydowaniu. Kontynuuj wizualizację aż obraz stanie się stały i otoczy cię lub to, co chcesz ochronić. Gdy tarcza jest postawiona musisz zrobić coś takiego jak „siła zdecydowanego” (nie wiem jak to inaczej nazwać) Po prostu daj jej swą siłę, poczuj to nawet fizycznie, jako wysiłek. I zatrzymaj go tam. Tarcze możesz mentalnie odnawiać jak tylko poczujesz się atakowany albo słaby. Wznawiając tarczę zamykasz oczy i wyobrażasz sobie siłę wokół ciebie. Nie musisz przechodzić całego procesu by ją odnowić. Tarcze są jednymi z rzeczy w które musisz uwierzyć aby działały jak należy, inaczej nie będą dla ciebie pracowały. Włóż w to swą wiarę, a one cię nie zawiodą.

TARCZE

TARCZE OGRANICZAJĄCE

Jest to bardzo często używana forma tarczy. Może jej używać praktycznie każdy i nie potrzeba do tego szczególnych empatycznych zmysłów. Nie wymaga wielkiej siły i koncentracji oraz nie kładzie nadmiernego wysiłku na strukturę energetyczną stawiającego tarczę. Sztywna natura tych tarcz czyni je bardziej skłonnymi do przeniknięcia ale im więcej mocy włożymy w jej utrzymanie tym mniejsze jest prawdopodobieństwo jej przebicia. a. TARCZA ODBIJAJĄCA

Tarcza ta jest chyba jedną z najczęściej używanych. Tworzy granicę dookoła ciebie, tak że jakiekolwiek siły są odbijane. Tarcza może wszystko odbijać; może też działać jak filtr i przepuszczać niektóre z energii. Jest dość łatwa do przebicia, ale dobra do obrony, szczególnie jeśli druga strona także używa tej tarczy. Podstawowym typem tej tarczy jest też „prosta tarcza ograniczająca”. Może być wyobrażona jako „torba” lub „jajko” otaczającej cię energii oraz kolor, który najbardziej określa więź twoją z poszczególnymi barwami. Nowicjuszom zaleca się używanie barwy purpurowej, złotej lub białej lecz nie jest to aż tak istotne. Najważniejsza jest intencja a jeśli chcemy kolor może być czarny, czerwony a nawet wielobarwny . Taka forma tarczy blokuje przypływającą energię ale jej nie odbija. Jest to bardzo wszechstronna forma tarczy. Ma niskie wymagania ale jest najłatwiejsza do przeniknięcia i dlatego powinna być używana wraz z inną formą obrony. Jest raczej detektorem i należy połączyć ją z inną tarczą, gdy wykryje się atak.

b. Bardziej zaawansowaną formą tarczy jest tarcza osnowy. Jest to odmiana filtru tarczy odbijającej i jest używana jeśli odbieramy kilka sygnałów ataku i gdy nie użyliśmy wcześniej innej tarczy. Przybywające sygnały są zmieniane przez filtr i odsyłane z powrotem w zmienionej formie.Odmianą tego jest dynamiczna tarcza osnowy gdzie w zwierciadle tworzy się nieregularne ścianki, które stale się zmieniają i zmylają atakującego poprzez odbijanie energii w różnych kierunkach. Tarcza nie jest polecana jako stała forma ochrony ponieważ wymaga dużo siły jeśli używamy dużo dynamicznej energii.

c. Firewall jest najprawdopodobniej najbardziej dynamiczną tarczą szczególnie jeśli jest zrobiona dobrze. Wyobrażana jest jako korona oślepiającego białego światła, które niszczy napływające siły tak, jak małe meteoryty są palone gdy wchodzą w atmosferę ziemską. Wymaga detekcji (wykrycia), świadomości nadchodzącej wrogiej energii oraz siły by ją zniszczyć. Jest doskonała jako krótkotrwały pokaz siły i zdolności lecz szybko drenuje zasoby energii i nie jest dobra dla dłuższych czasowo konfliktów.

d. Tarczą o mniejszej mocy jest tarcza pochłaniająca. W przeciwieństwie do firewalla pochłania przybywającą energię i zmienia ją w formę , która może być wchłonięta. Potrzeba jest duża moc by ją stworzyć, więc lepiej zaopatrzyć się w nią już wcześniej gdy przeczuwamy atak. Wymagana jest duża koncentracja i wysoka zdolność skupiania energii. Przybywające sygnały ataku muszą zostać odebrane i podzielone na pozytywne i negatywne. Złe odrzucamy a dobre absorbujemy. Trzeba nabrać troszkę rutyny i rozwinąć zdolności podświadomości, by nie dać się zdekoncentrować. Wymagana jest intuicja i duży poziom wprawy by wyczuć z jakim rodzajem energii mamy do czynienia. A także zdolności empatyczne.

TARCZE BUFOROWE

Tarcze buforowe różnią się od ograniczających tym, że tworzą pewną warstwę wokół stawiającego, która ma w zamierzeniu być przenikana przez wrogie siły w pewnym stopniu. Podstawa obrony za pomocą tej tarczy leży w nieuniknionym sygnale tworzonym przy próbie ataku, a tarcze te są tworzone by stworzyć „sprzężenie zwrotne”. Tarcze te nie są zazwyczaj używane i są trudne do identyfikacji jeśli ich nie znamy. Są formą obrony najużyteczniejszą w połączeniu z innymi tarczami lub tylko wobec jednego przeciwnika. Przydają się, gdy nie przeczuwamy ataku. Wymagają nieco praktyki więc nie są dobrą formą obrony dla nowicjusza. Nie zabezpieczają dobrze przed atakiem silnego przeciwnika, ale są bardzo trwałe.

a. Prosta tarcza buforu wymaga zdolności empatycznych. W większym stopniu niż inne tarcze odwraca kierunek ataku i odsyła z powrotem. W tym sensie działa jak tarcza osnowy ale wymaga mniej energii. Przeobrażamy przychodzącą energię wykorzystując w tym celu siłę energetyczną napastnika i odsyłamy ją. Zmieniamy jej energetyczną strukturę.

b.Tarcza Morph. Stale zmieniamy zewnętrzną warstwę energetycznego wzoru naszego ciała, czyniąc przenikanie i zbieranie informacji bardzo trudnym lub niemożliwym. Zmieniamy swą strukturę energetyczną. Skutkiem próby jej penetracji może być ból głowy, zmęczenie wzroku i zaniepokojenie tak, jak gdyby oglądało się zamazane litery na monitorze. Zmiany w warstwach energetycznych są ciągłe, a tarcza ta tylko pomaga je wyeksponować i uczynić silniejszymi. Nie wymaga więc większej koncentracji, ale jest słabą obroną.

c. Tarcza pomieszania jest związana z tarczą prostego buforu i morph. Jest to tarcza czynnej obrony, która zmniejsza zdolność koncentracji u przeciwnika i neutralizuje jego wysiłki. Akceptuje nadchodzące energie, potem odwraca ich bieg czyniąc w ich strukturze zmiany. Tworzy w ten sposób przygniatającą liczbę różnych sygnałów. Tarcza może być „ożywiona” poprzez dołączanie do odsyłanych sygnałów własnych myśli. Skutkami tej tarczy są zamęt myślowy, ból głowy, nacisk emocjonalny.

NAWARSTWIENIE

Najbardziej efektywna obrona jest wtedy, gdy używamy więcej niż 1 tarczy i łączymy je w system obronny. Może być użyta najpierw tarcza ograniczająca jako pierwsza linia obrony i morph lub bufor dla odwrócenia kierunku.

Rozmiar: 2657 bajtów