Rozmiar: 2657 bajtów

Rozmiar: 16204 bajtów


Energia - Przestrogi

tłum. Topola Fleur du Sang

Dlaczego należy unikać emocjonalnej energii strachu.

Strach jest bardzo silnym instynktem przetrwania i jednocześnie energią emocjonalną, lecz jest zbyt niebezpieczny aby się nim żywić. Kiedy nowo obudzony wampir poczuje strach, zaczyna cofać się głeboko w swój umysł. Kiedy będziemy żywić się strachem młodych wampirów a także ludzi spowodujemy , iż obawa wzrośnie niepomiernie. Stanie się zbyt wielka dla ich kruchych umysłów i może spowodować jego degenerację. Degeneracja powoduje obłąkanie, czy też autyzm, cofanie się. Kiedy żywimy się ludzkimi emocjami, normalnie ludzie nie są tego świadomi- jednak gdy żywimy się strachem są tego bardzo świadomi i to powoduje spadanie w dół po spirali obłąkania i paniki. Mogą zacząć atakować tak jak atakuje zagrożone zwierzę. Lub wiedząc co robimy mogą próbować nas powstrzymać często bardzo drastycznymi środkami. Dlatego żywienie się strachem jest niekorzystne. Pamiętajmy, że strach nie jest tym samym co niepokój.

ENERGIA SŁONECZNA

Energia ta podobna jest energii księżycowej. Ale w przeciwieństwie do niej może spowodować migrenę i wywołać mdłości. Aczkolwiek, jeśli jesteśmy dobrze uziemieni, możemy przez krótki czas brać tą energię. Jednak nie możemy żywić się pomiędzy 11 a 14 godziną, ponieważ własnie wtedy słońce jest najsilnijsze i możemy pobrać więcej energii niż chcielibyśmy. Energia słoneczna może być "rozwodniona", dosłownie. Jeśli przechodzi przez wodę jest filtrowana (podobnie jak filtruje się wodę przed wypiciem) np. w jeziorze lub w butelce wody czy innego napoju. Wystawiając napój na słońce pobiera on jego energię, którą następnie wraz z napojem możemy spożyć. Nie polecam piwa- chyba że ktoś lubi ciepłe ;))

DLACZEGO NIE NALEŻY ŻYWIĆ SIĘ NIENAWIŚCIĄ

Nienawiść jest innym z instynktów przetrwania. Kiedy człowiek jest czymś przestraszony jego obawa może zmienić się w nienawiść np. podczas napadu itp. Strach płodzi nienawiść. Nienawiść hołduje gwałtowności i gniewowi oraz krzywdzie. Nienawiść jest bardzo mroczną i negatywną energią. Żywiąc się nią nie zranimy naszej ofiary lecz przejmiemy to uczucie. Będziemy bardziej skłonni do gwałtowności i możemy dać wtedy poznać po sobie kim jesteśmy. Istnieje sposób na zredukowanie lub całkowite wyeliminowanie uczucia złości. Czy widziałeś kiedyś katolicki krzyż? Ehhh w naszym kraju to nieuniknione ;) Czy zastanawiałeś się skąd krzyż wziął swą formę? Kiedy katolicy kreślą znak krzyża dla ochrony robią dużą czwórkę na ciele. Naszą drogą do zniesienia złości jest bardzo prosty, ale nie formalny czy rytualny znak . Uczyń prawą ręką pętlę idącą wokół twego lewego ramienia do czoła i wtedy prosto na dół. Jest to podobne do znaku ankh. Utrzymuj ruchy blisko twego ciała w obrębie aury. Zobaczysz, że gniew się zmniejszy niemal natychmiast.

ENERGIA DZIECI I ZWIERZĄT DOMOWYCH.

Nasze zwierzęta wydalają dużo energii i dlatego często śpią. Na ogół są bardzo energiczne i mają skłonności do niszczenia przedmiotów w domu:) Zwierzęta, które są drenowane nie będą dobrymi strażnikami domu. Jednak jeśli chcesz możesz dawać energię swoim zwierzętom. Gdy okresowo będziesz dawał im małe ilości energii nie będziesz się musiał o nie niepokoić. Może to także uczynić ich bardziej bystrymi. Będą rozwijać w sobie ludzką osobowość i będą lubiły małe dzieci. Nie jest wskazane drenowanie dzieci. Dzieci mają na ogół dużo energii, ale jest ona im potrzebna. Dzięki niej mogą oprzeć się chorobom, zakażeniom; mogą rosnąć i rozwijać się. Nie żyw się z dzieci i zwierząt, ponieważ możesz zrobić im krzywdę.

Rozmiar: 2657 bajtów