Rozmiar: 2657 bajtów

Rozmiar: 16204 bajtów


Sposoby Ochrony Psychicznej

tłum. Topola Fleur du Sang

Ochrona psychiczna i umysłowa to tematy ,które od pewnego czasu coraz częściej pojawiają się na stronach internetowych, ale są to też tematy na które "starzy wampiryczni wyjadacze" nie często odpowiadają. Ochrona psychiczna potrzebna jest nie tylko wampirom, ale wszelakim ludziom zajmującym się magią. Wiele tzw. "białych czarownic" twierdzi, iż nie potrzebuje żadnej ochrony przed negatywnymi wibracjami czy atakiem psychicznym. Mówią iż dopóki nie działają z takimi siłami nie mają one prawa im przeszkodzić. Istnieje także postulat, że wiele z nich jest atakami spowodowanymi tylko i wyłącznie naszą wyobraźnią, a nie rzeczywistym zjawiskiem.

Owszem, wszystkie powyższe rzeczy mogą być zarówno prawdą jak i kłamstwem. Istnieje więc wielka potrzeba aby nauczyć się bronić. Poważny atak spychiczny jest bardzo rzadkim zjawiskiem, szczególnie wobec tych którzy przestrzegają starych dróg magii. Jakkolwiek zawsze może znaleźc się ktoś, kto będzie wiedział więcej niż inni i zaatakuje nas z jakichkolwiek przyczyn- zemsty, zazdrości etc. Także formy naszych myśli mogą nam zaszkodzić i także przed nimi mozemy się chronić nim utrudnią nam życie.

Formy ochrony:

1. Wizualizacja.

Najłatwiejszym sposobem by się ochronić jest wizualizacja słupa białego światła przechodzącego przez całe ciało do szczytu głowy, aż ciało zacznie jarzyć się tym światłem. Technika ta wzmacnia aurę. Innym prostym sposobem jest wyobrażenie siebie w jakimś bezpiecznym miejscu. Jakiś budynek w środku lasu czy kapsuła. Wyobraź sobie sztaby w drzwiach, mosiężne zamki. Lub wyobraź sobie że siedziesz w środku jaja.

2. Afirmacje.

Dobrym sposobem na ochronę jest afirmacja. Należy usiąść sobie z zamkniętymi oczami i wziąć kilka głębokich wdechów. Zrelaksować sie i powiedzieć do siebie" Jestem dobry, jestem silny, jestem otoczony nieprzeniknionym murem przez który tylko dobro może przejść." Celem tego jest afirmacja, która ma powiedzieć twej podświadomości że jesteś wartościową osobą wartąwszelakiej ochrony. Jeśli wierzysz, będzie to pracowało dla ciebie.

3. Najprostszy rytuał.

Sól ma wielka moc oczyszczającą i chroniącą. Jeśli to konieczne rozrzuć sól wokół swej osoby i powtarzaj następujące słowa: Duchy szkodliwych zamierzeń, duchy niższych istot, nie możecie przekroczyć tej świętej linii." Wtedy przystąp do formy medytacji w której czujesz się najlepiej.

4. Symbole ochronne

Najbardziej pobożne symbole mają zdolność chronić tego kto je nosi. Krzyż jest bardzo dobrą fomą ochrony, której używa wielu spirytystów i chrześcijan, często nie wiedzących o mocy w nim zawartej. Ankh jest także bardzo silnym krzyżem. Każdy z nich działa dość mocno o ile mocno w to wierzysz. W nagłych wypadkach możemy posłużyc się krzyżem celtyckim jak pokazano poniżej:

Rozmiar: 3291 bajtów

Podnieś prawą dłoń na poziom przed twymi oczami (I), wnętrzem dłoni na dół, palce złączone, z dala od ciała. Prowadź dłoń z prostą ręką w dół mniej więcej jakieś 25cm (II). Nadal ze złączonymi palcami przesuń dłoń w prawo na poziom klatki piersiowej (III) a następnie na lewo jak na zamieszczonym obrazku (IV). Wypowiedz: Niech bogowie mnie chronią.

5. Rytuał grupowy dla ochrony wszystkich uczestników.

Potężna ochrona dla grupy, która czuje zagrożenie, dla ludzi, którym w domu ukazują się lub przeszkadzją duchy lub dla jakiejkolwiek grupy, która chce wzmocnić swą naturalna psychiczną ochronę.

1. Stańcie w kole twarzą do środka.
2. Złaczcie ręce, każda osoba trzyma prawą dłoń na dół a lewą do góry.
3. prowadzący przedstawia cel rytuału np. Zebraliśmy się tutaj dla naszego bezpieczeństwa i pokoju umysłu dla nas wszystkcih.
4. Każdy członek koła poprzez wizualizacje wznosi dwie sciany światła wokól całego koła ludzi: pierwsza ściana jest z białego iskrzącego się na niebiesko światła i jest umieszczona zaraz za kołem. Obraca się w stronę ruchu wskazówek zegara. Druga ściana światła obraca się odwrotnie do kierunku wskazówek zegara. Początkujący powinni najpiew skoncentrować się na ścianie wewnętrznej. Ruch najpierw powolny, powienien z czasem przyspieszać.
5. Rozłączcie ręce.
6. Każdy członek indywidualnie wykonuje wieżę światła.
7. Łączycie ręce jak przedtem. Bardziej wrażliwi członkowie będą czuli przypływ mocy. Wszyscy inni powinni pomagać poprzez wyobrażenie i wiedzę o tym, iż wokół nich cały czas obracją się koła.
7. Wspólnie robicie uroczystą deklarację, wzywając błogosławioną, duchową siłę, cokolwiek co jest potrzebne do zamierzonego celu.
9. Wszyscy łączą się we wspólnej wizualizacji wcześniej przyzwanego symbolu siły w błyszczącym świetle powyżej środka koła. Spędzacie kilka chwil na rozważaniu tego. Wtedy wspólnie intonujecie imię istoty albo blask jaki z symbolu przelewa sie na was. Zakończcie odpowiednim pożegnaniem.

6. Postępowanie w nagłych przypadkach dla obrony psychicznej.
1. Stań twarzą w kierunku z którego nadchodzi niebezpieczeństwo.
2. Wizualizuj twój specjalny znak psychicznej ochrony (krzyż, pentagram, ankh etc) w błyszczącym na niebiesko świetle. Wizualizuj znak na środku czoła tak mocno jak to mozliwe.
3.Podnieś ramiona w przód, grzbietami dłoni w twoją stronę. Złącz końce twych palców wskazujących razem i kciuków by utworzyć trójkąt.
4. Cicho lub głośno wypowiedz imię jakiegoś Boga tak żeby jego siła aktywowała symbol na czole.
5. Nagle gwałtownie wyrzuć ręce przed siebie, oddzielając je i wyobrażając sobie wyrzucany z tym gestem symbol. Zobacz jak lecący symbol rozsadza się w błyszczącym świetle i masz teraz bezpieczną przestrzeń by wykonać Wieżę Światła w nagłym wypadku.

6. Dwie metody by wzmocnić aurę i spotęgować działanie potencjalnej tarczy.

A.Wieża światła

Jest to jeden z prostych sposobów obrony psychicznej. Ćwiczenie powinno być wykonywane co najmniej dwa razy dziennie, rano i wieczór, co najmniej przez parę minut, lecz można je przedłużyć na dowolny czas.

Stań prosto, ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion i rękami swobodnie opuszczonymi po bokach. Oddychaj głęboko. Stopniowo rozluźnij całe ciało, poczynając od czubka głowy aż do stóp. Zwizualizuj, że jesteś w elipsoidzie intensywnego, jasnoniebieskiego światła, które promieniuje z twojego ciała na ok. 25 cm. Utrzymując ten obraz zwizulizuj nad swoją głową (nie dotykającą jej) kulę diamentowobiałego światła. Kula jest wewnętrz błękitnej elipsoidy. Skoncentruj się na tej kuli, tak, aby się stała jaśniejsza, niczym palący się magnez.
Utrzymuj oba te obrazy - błękitnego światła i białej kuli - w umyśle i skup się na najwyższych standardach moralności, dobra i nieskazitelności. Następnie poczuj, jak biała kula oblewa cię migotliwym białym światłem pełnym srebrnych iskier. Białe światło powinno przepełnić całą twoją istotę, wibrując intensywnie.
Twoja błękitna, intensywna aura powinna być teraz pełna białego, migoczącego światła. Skoncentruj się na tym obrazie tyle czasu, ile potrafisz, wierząc w jego rzeczywistość. Poczuj zewnętrzną część aury jako ostro zakreślony, mocny błękit, podczas gdy ty sam czujesz się silny i pełen szczęścia. Pozwól obrazowi się powoli rozpłynąć, wierząc w to, że w świecie astralnym będzie trwał dalej.

B. Wieża Światła w nagłych wypadkach.

1. Wizualizuj błyszczącą auryczną elipsodę , biała sferę, jak opisano powyżej.
2. Ujrzyj błyszczący glob nad twą głową aspirujący do najwyższego dobra jakie mogłbyś uczynić na ziemi i wizualizuj symbol reprezentujący siłę boga.
3. Zobacz jak oślepiająca kula ponad twą głową opada na ciebie błyszczącym światłem. To światło napełnione srebrnymi iskierkami płynie w twej aurze i przenika cię. Ujrzy ostry niebieski szpic twej aury, który jest silną ochronną powłoką.
4. Utrzymuj wizualizację tak długo jak potrzebujesz lub tyle ile możesz.

Rozmiar: 2657 bajtów