Rozmiar: 2657 bajtów

Rozmiar: 16204 bajtów


Fokusy

Rozmiar: 3687 bajtów

Fokusy są to przedmioty, które mogą pomóc ci ochronic się przed niepowołaną energią, a także mogą pomóc jeśli masz problemy z żyweniem się. Istnieje kilka fokusów mogących być przydatnymi dla wampira psi. Jednym z nich jest ametyst, który chroni przed atakiem ze strony innych psi, ale także pomaga utrzymać twą energię w stanie ochronnej gotowości. Kawałek miedzi natomiast działa jak szkło powiększające podczas pobierania energii. Twoja moc i siła będą bardziej zogniskowane na celu, a samo pobieranie nergii nastąpi szybciej niż zwykle. Miedź jest dobrym sposobem dla młodego wampira na naukę manifetowania swych mocy na rozkaz woli i w odpowiednim momencie. Kawałek srebra osłabia za to moce wampiryczne i zdolności pobierania energii, zarówno dla ciebie jak i dla kogoś kto chciałby cię zaatakować. Jeżeli masz problemy z niekontrolowanym pobieraniem energii powinieneś mieć przy sobie kawałek srebra. On nauczy cię kontrolowania jej przepływu. Srebro jednak sprawia , że rany cielesne goją sie wolniej niż zawyczaj.

Powyższe fokusy są bardzo naturalne i można je nazwać fokusami żywiołów. Istnieją także inne, bardziej specjalistyczne. Przyjmują one przeważnie formę amuletów lub małych podręcznych rzeczy, jak np. biżuteria. Zostają naładownae dla określonych celów, acz jeden przedmiot powinien spełniać tylko jedną rolę. Najczęściej stosuje się je do ochrony i pobierana energii. Do ochrony najlepsze są fokusy w formie amuletów wykonanych z ametystu i powleczone srebrem lub miedzią w zależności od celu. Miedź jest pierwiastkiem czynnym i pozwala na zwiększenie mocy podczas jej używania. Srebro jest bierne i pracuje bez twego udziału. Fokus zrobiony w celu pożywiania się powinien być naładowany naszą energią, celem do którego ma być użyty. Działa na zasadzie baterii. Najlepiej wykonać go z miedzi i nosić przy sobie jak bizuterię lub coś podobnego. Jest prosty, efekowny i pozwala na pożywianie sie wampirom, którzy z jakiś przyczyn mają z tym kłopoty. Używamy go tylko w przypadku, gdy karmimy się od jednej osoby. Stabilizuje on także przepływ energii.

Fokus działający na zasadzie baterii może przybierać różne formy i kształty. Swą ideą przypomina nieco serwitory. Jako kolektora energii potrzebujesz jakiegoś przedmiotu. W zależności od tego gdzie będzie on stał, może to być duży przydrożny kamień albo lampa w pokoju. Cokolwiek, byle nie żywa istota. Kolektor ładujesz swą intencją przesyłaną wraz z odrobiną twej energii. Musisz go spersonalizować- nadać mu imię lub odpowiedni wygląd. Duży kamień na przykład możesz pomalować lub wydrapać na nim imię fokusa. Włóż w to zajęcie całą duszę. Za każdym razem gdy obok niego przechodzić będą ludzie, on będzie pobierał dla ciebie energię z której możesz zawsze skorzystać.

Podobnie możesz stworzyć małego osobistego fokusa działającego w ten sam sposób, a noszonego przy sobie nawet jako biżuterię. Może on pobierać i gromadzić energię na przykład z deszczu. Ciekawym myślę pomysłem jest fokus zrobiony z miecza, pobierający energię podczas walki czy innych czynności.

Na zakończenie dodam, że to oczywiście nie wszystkie możliwości wykorzystania i kształtowania fokusów a jedynie kilka najbardziej oczywistych, które można zmieniać w zależności od pomysłu i celu. Nie ma praktycznie żadnych reguł. Jeżeli masz pomysł, zrób to. Jeżeli wcześniej nie próbowałeś stworzyć własnego fokusa i nie wiesz, czy i jak zadziała, poeksperymentuj. Warto. Poszukaj pasujących ci minerałów i materiałów, i stwórz fokusa który najbardziej sprosta twym oczekiwaniom.

Rozmiar: 2657 bajtów